Jakie dokumenty do wniosku o kredyt samochodowy?

4.5
(2)

Jeśli interesuje nas kredyt samochodowy, to należy się liczyć z koniecznością przedstawienia w banku sporej liczby dokumentów niezbędnych do wniosku. Jakie to są dokumenty i ile ich właściwe trzeba dołączyć?

Wnioskowanie o kredyt samochodowy wiąże się z podobnymi procedurami, jak w przypadku innych kredytów w banku. Tutaj również niezbędne będzie złożenie wniosku kredytowego połączonego z plikiem wymaganych przez bank dokumentów. O jakie dokładnie dokumenty chodzi?

W pierwszej kolejności do wniosku należy dołączyć dokumenty nas identyfikujące. Banki zwykle oczekują okazania dowodu osobistego, a także prawa jazdy.

Oprócz dokumentów dotyczących naszej tożsamości potrzebne będzie także okazania dokumentów, które weryfikują, jakie dochody osiągamy. Jeśli pracujemy na umowę o pracę, należy przekazać do banku zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i zarobkach. Na takim zaświadczeniu znajdą się wszystkie dane, które pozwolą bankowi zweryfikować nasze źródło i wysokość dochodu. Jeśli kredyt samochodowy nie wymaga zaświadczenia, dołączyć trzeba do wniosku własne oświadczenie o dochodach, które następnie zostanie zweryfikowane przez analityka bankowego.

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, mają z kolei obowiązek okazać w banku dokument, który świadczy o prowadzeniu przez nich działalności. Może go wystawić Krajowy Rejestr Sądowy bądź urząd skarbowy. Potrzebne będzie także zaświadczenie o wysokości dochodów w ostatnich trzech miesiącach lub w ostatnim roku. Można ewentualnie zamiast tego okazać sprawozdanie finansowe.

W przypadku otrzymywania renty lub emerytury, która będzie uznana za jedyne lub główne źródło dochodu, niezbędne będzie dołączenie do wniosku decyzji przyznania lub waloryzacji wyżej wymienionego świadczenia. W większości wypadków wystarczy jednak dostarczyć odcinek renty lub emerytury. Ten dokument potwierdza fakt, że otrzymujemy regularnie świadczenie.

Wnioskowanie o kredyt samochodowy to nie tylko składanie dokumentów dotyczących naszej osoby. Potrzebne będą także dokumenty na temat auta, które chcemy kredytować. Jeśli chodzi o te kwestie to potrzebne będzie ksero karty pojazdu lub dowodu rejestracyjnego, zaświadczenie z sądu, że pojazd nie znajduje się w rejestrze zastawów, a także dokumenty dotyczące kupna auta.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.