Gdy zawiedzie kredyt

4
(1)

Banki zamykają się na klientów ich warunki są coraz bardziej rygorystyczne, naliczanie zdolności kredytowej również, a poza tym kredyty są coraz droższe.

Taka jest nasza kredytowa rzeczywistość i taka jest teraz polityka kredytowa banków. Trudno jest również o kredyt samochodowy, a przecież za kredyt samochodowy najczęściej możemy kupić wymarzone cztery kółka. A skoro o kredyt samochodowy jest tak trudno i jest on tak drogi nic więc dziwnego że kłopoty ma cały tez rynek sprzedaży samochodów. Oczywiście nie oznacza to, że samochodów w ogóle się nie sprzedaje ale jest to sprzedaż bardzo ograniczona.

Doszło nawet do tego, że zamykane są już nie tylko autokomisy ale również salony samochodowe sprzedające nowe samochody. Skoro brakuje klientów to trudno sprzedawać samochody doszło nawet do tego że dealerzy sami kupowali samochody do jazd próbnych aby tylko zawyżyć sprzedaż. Klienci indywidualni, którzy starali się o kredyt samochodowy i takiego kredytu nie dostali biorą auta w leasing. To może nawet lepszy sposób na wejście w posiadanie własnego auta i niewątpliwie jest to bardziej ekonomiczny sposób. Firmy leasingowi nie robią aż takich problemów starającym się o leasing samochodowy a wręcz wychodzą im naprzeciw swoja ofertą.

Dlatego leasing samochodowy staje się coraz bardziej popularny nie tylko wśród firm, ale również zwykłych konsumentów. Od kiedy bowiem funkcjonuje znowelizowana ustawa o leasingu konsumenckim leasing samochodowy stal się bardzo popularny. Po co bowiem zapożyczać się na wysoki procent w banku, po co starać się o drogi kredyt samochodowy jak można postawić na leasing o stać się posiadaczem samochodu płacą miesięczne raty leasingowi.

Starajmy się jednak wybierać firmy leasingowi powiązane z koncernami samochodowymi, ponieważ tak są zazwyczaj korzystniejsze warunki.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.