Dostawcze na kredyt

4
(1)

Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę, że to one rozdają karty kredytowe no i trzeba przyznać, że potrafią to wykorzystać.

Najczęściej klienci sięgają po zwykłe kredyty konsumenckie, kredyty nie związane z działalnością gospodarczą, ale także po kredyty mieszkaniowe, kredyty samochodowe, a także kredyty związane z własnym biznesem.

Kiedy kryzys dotarł również do naszego kraju banki przykręciły kurki z kredytami, bowiem wielu kredytobiorców nagle stało się po prostu niewypłacalnych. Bankom zaczęło brakować też kapitału, rosły zadłużenia z tytułu tak zwanych złych kredytów, nie spłacanych w terminie bądź z dużym opóźnieniem, nic więc dziwnego, że w pewnym momencie wstrzymały akcję kredytową.

Najbardziej ucierpiał na tym rynek handlu nieruchomości, rynek motoryzacyjny, a także przedsiębiorstwa oraz zwykli indywidualni klienci.. Skończył się też czas kiedy banki nie przykładały zbyt wielkiej wagi do sprawdzania swoich klientów. Trwa to do dziś, bowiem banki przykładają teraz dużą wagę do zdolności kredytowych klientów oraz ich historii kredytowej.

– To prawda, że teraz banki bardziej rygorystycznie podchodzą do akcji kredytowej, aczkolwiek nie odżegnują się od niej całkowicie. Mało tego, ostatnio bardzo złagodziły swoją politykę kredytową. Wiem to na własnym przykładzie. Prowadzę niewielka firmę transportową i stawiam w wyposażeniu swojej firmy na auta dostawcze. Złożyłem wnioski kredytowe w kilku bankach i w jednym dostałem kredyt samochodowy za który zakupiłem dwa samochody dostawcze marki renault. Potrzebowałem czterech aut dostawczych więc zdecydowałem się na leasing na samochody dostawcze. No cóż wszystko zalezy od banków, a te póki co nie są skore na udzielania takich kredytów –

Nie da się ukryć, że jednym z najbardziej poszukiwanych na rynku kredytów jest kredyt samochodowy. Każde małe bądź duże przedsiębiorstwo potrzebuje pieniędzy na dalszy rozwój, a przede wszystkim na utrzymanie się w biznesie. Aby interes się kręcił większość firm, które nie wyrobiły sobie jeszcze dobrej pozycji na rynku i mają mały zasób funduszy, zaciągają kredyty na różne cele.

Jednym z nich jest kredyt na zakup środków transportu, a więc samochody dostawcze, ciężarowe oraz osobowe i ponoć najlepszy jest kredyt samochodowy w Getin dla firm. Ma to być idealne rozwiązanie dla firmy. Prócz tego banku w innych jest mało osiągalne bowiem banki najczęściej nie chcą finansować podobnych inwestycji.

Główną zaletą takiego kredytu jest długi okres kredytowania, który sięga nawet do 7 lat. W przypadku innych kredytów od 3 do 4. Oczywiście, jak każdy kredyt, i ten ma pewne wady. Ale banki posiadają różne oferty, dostosowane do potrzeb danej firmy. Bank jest również zobowiązany do sprawdzenia klienta. Chodzi tu np. o zdolność kredytową. Jednak każdy, kto się decyduje na takie kredyty powinien być tego świadom. Jak zatem wybrać najbardziej odpowiedni kredyt samochodowy?

Według ostatnich rankingów najlepsze kredyty samochodowe maja takie banki jak bnp paribas, multibank oraz santander bank.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.