Są dwa wyjścia

4
(1)

Sprzeczne wieści dochodzą z rynku samochodowego. Z jednych informacji wynika, że na rynku samochodowym zapaść sprzedażowa a w innych, że Polacy coraz więcej kupują nowych aut.

A skoro kupują więc muszą brać kredyty w bankach o które teraz tak trudno. Jak widać niekoniecznie skoro – jeżeli wierzyć takim doniesieniom – kupujemy nowe auta. Oferta na rynku kredytów samochodowych była zawsze bogata i tak jest również teraz, kiedy na rynkach finansowych brakuje koniunktury, ale oferta ofercie nierówna, a każdy ze starających się o kredyt chciałby aby to był najlepszy kredyt samochodowy.

Taki – zdaniem banku – najlepszy kredyt samochodowy oferuje na przykład Getin bank, który swój kredyt reklamuje jako kredyt z oprocentowaniem jedynie 5,49%, decyzja już w 2 godziny po złożeniu wniosku, bank nie pobiera prowizji, no nie chce zaświadczeń. Ale takich ofert jest znacznie więcej więc najlepiej jest sprawdzić. Żeby starać się o własne auto sposób finansowania jest co najmniej kilka.

Ogólnie jednak rzecz biorąc może to być wspomniany już kredyt albo leasing. Ten drugi sposób jest możliwy po wprowadzeniu w życie ustawy o leasingu konsumenckim i teraz już nie tylko osoba prawna ale i fizyczna może z takiej metody skorzystać. No bo z drugiej strony po co nam brać drogie kredyty, starać się nawet o najlepszy kredyt samochodowy, spłacać go później latami, jak można wziąć auto w leasing i spokojnie spłacać ratami korzystanie z nowego samochodu, a jak wygaśnie umowa podpisać ową i dalej jeździć nowym autem.

Naprawdę warto to wszystko rozważyć i dokładnie przeliczyć. A to, że nie jesteśmy właścicielami auta to może nam tylko zaoszczędzić kłopotów. A zresztą jeżeli kupujemy auto za kredyt tez praktycznie nie jesteśmy jego właścicielami ponieważ ciąży na nim zastaw bankowy, więc sytuacja jest raczej podobna.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.