Szukasz kredytu na auto dla nowej firmy? Sprawdź w tych bankach

4.5
(2)

Nowe firmy zawsze napotykają duże trudności w znalezieniu banku, który zgodzi się udzielić im kredytu mimo małego stażu na rynku gospodarczym. Którą instytucję odwiedzić, jeśli zależy nam na kredycie na auto?

Bariery w uzyskaniu kredytu samochodowego dla firm

W przypadku kredytów dla firm, jedną z największych barier w ich pozyskaniu, szczególnie dla nowych przedsiębiorstw, jest określenie minimalnego okresu działalności na rynku gospodarczym. Im bardziej skomplikowana procedura kredytowa i im większe są nasze oczekiwania co do wysokości kwoty pożyczki, tym okres ten może być dłuższy, przekraczając nawet 18 miesięcy. Z jednej strony wydaje się, że takie postępowanie banków jest uzasadnione, choćby ze względu na konieczność poznania zdolności kredytowej firmy, a z drugiej trudno wyobrazić sobie płynne prosperowanie przedsiębiorstwa, które nie może liczyć nawet na kredyt. Jak to wygląda w przypadku kredytów samochodowych?

Kredyt samochodowy dla zupełnie nowych firm

Największe trudności napotkamy w sytuacji, gdy zechcemy zaciągnąć kredyt samochodowy na firmę, która dopiero rozpoczęła działalność i nie może pochwalić się nawet 1 miesiącem istnienia. Jeśli znajdujemy się we właśnie takiej sytuacji, spośród wszystkich dostępnych na rynku ofert tylko Idea Bank zechce przeanalizować nasz wniosek kredytowy. W ramach tej propozycji nie będziemy musieli przedstawiać zaświadczeń z ZUS i US, a samym przedmiotem kredytowania mogą być nie tylko auta nowe, ale też używane, po-leasingowe czy nawet pojazdy specjalistyczne. Wszelkie inne warunki spłaty kredytu, jak i maksymalna wysokość finansowania zależne będą od indywidualnych negocjacji z każdym klientem. Z pewnością nie unikniemy jednak zabezpieczenia na samym pojeździe.

Oferty kredytów samochodowych dla firm z niskim stażem

W pozostałych przypadkach musimy pochwalić się przynajmniej kilkumiesięcznym okresem prowadzenia firmy. Tak jest np. w BNP Paribas, który oczekuje przynajmniej 3-miesiecznego stażu. Konieczne będzie przy tym ustanowienie zabezpieczeń, ale w zamian możemy liczyć na szybką decyzję kredytową, wydawana nawet w ciągu 30 minut.

W Toyota Banku i Banku BPH możemy liczyć na kredyt od 6 miesięcy prowadzenia firmy. Podobny warunek stawia też Raiffeisen Polbank, jednak jest to oferta skierowana tylko do wolnych zawodów.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.