Decyzja o kredycie bankowym

4
(1)

Decyzja o kredycie bankowym nigdy nie jest łatwa a zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Wiadomo, że praca wieczna nie jest. Dzisiaj jest jutro szukamy następnej.

Kilkadziesiąt lat temu nasi rodzice czy dziadkowie przez całe życie pracowali w jednym zakładzie pracy. Dzisiaj ludzie coraz częściej zmieniają miejsce zamieszkania, zmieniają również profil zawodowy. Nie pomaga to w uzyskaniu kredytu. Instytucja bankowa od potencjalnego kontrahenta w postaci kredytobiorcy wymaga jednego – stabilności i wiarygodności finansowej.

Bez tego czynnika nie mamy nawet co liczyć na to, że bank da nam jakiekolwiek pieniądze. Każdy kredyt musi być poparty pewnymi argumentami. Większość z nich oscyluje wokół umowy o prace na czas nie określony i stałych dochodach na określonym poziomie. Kredyt na samochód uznawany oficjalnie za dosyć atrakcyjny również cechuje się pewnymi wymogami. W pierwszej kolejności warto nadmienić , że instytucja finansowa wymaga od nas informacji odnośnie auta, które chcemy zakupić.

W większości przypadków sprowadza się to do modelu, roku produkcji etc. Jeżeli bardzo zależy nam na zredukowaniu kosztów za kredyt na samochód to możemy skorzystać z kilku atrakcji takich jak zabezpieczenie kredytu. W tym przypadku może to być m.in. cesja za polisę OC oraz AC. Innym może być ustanowienie w spłacie zobowiązania współkredytobiorcy, którym jest poręczyciel. Jest on wpisany do umowy jako żyrant. Innym zabezpieczeniem na wypadek braku spłaty jest oczywiście samo auto. Kredyt samochodowy jest dzisiaj zdecydowanie bardziej intratny niż leasing.

Wiele osób uważa jednak, że odsetki zjedzą ich domowy budżet i rezygnuje z tego pomysłu w przedbiegach. Warto jednak dokonać szybkiej analizy oferowanych produktów zanim powiemy kategoryczne nie. Wiele może być dla nas zachęcających.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.