A może motobanki

4
(1)

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że najczęściej kupujemy samochody za kredyty samochodowe ponieważ większość z nas nie posiada takie gotówki, a samochody jak wiadomo są drogimi zakupami.

I jeszcze do niedawna czyli przed drugą falą kryzysu nie mówiąc już o pierwsze, o kredyty samochodowe było stosunkowo łatwo chociaż niekoniecznie kredyty samochodowe były tanie. Teraz nie dość że kredyty samochodowe są drogie to jeszcze trudno je dostać, a najlepsze kredyty samochodowe ma w tej chwili multibank, którego aż 5 ofert znalazło się na czołowych miejscach.

Na drugim miejscu tegoż ranking znalazł się jedynie mbank, który przecież również należy do grupy bree. Ale czy przy wyborze jak najkorzystniejszych ofert wystarcza tylko rankingi? Przede wszystkim myśląc o zakupie aut, decydując się na taki zakup powinniśmy przemyśleć jakie kredyty wybrać. Czy maja to być droższe kredyty gotówkowe a wówczas samochody nie będą zastawem bankowym czy decydować się na kredyty samochodowe specjalnie na ten cel przez banki przygotowane i zdecydowanie tańsze od gotówkowych, ale wówczas kupowane auta stanowią zastaw bankowy.

Poza tym jeżeli zastaw bankowy to dla takich auta należy również wykupić ubezpieczenia autocasco. Poza tym pamiętajmy, że decydując się na kredyty samochodowe, tak samo zresztą jak i inne kredyty sprawdzajmy rzeczywiste koszty takich kredytów, a więc nie kierujmy się jak to doradzają niektórzy analitycy finansowi nominalnym oprocentowaniem ale rzeczywistym a przede wszystkim rzeczywistymi kosztami kredytów. Banki jak wiadomo maja różne oprocentowanie i różne opłaty bankowe więc oferty należy dokładnie sprawdzić oraz przeliczyć koszty. Dobrze też byłoby poszukać ofert w których banki nie żądają zastawu rejestrowego ale z pewnością nie będzie to łatwe.

I jeszcze jedno, najlepiej jeżeli sprawdzimy oferty banków powiązanych z koncernami samochodowymi, ponieważ niewątpliwie w tych bankach oferty kredytów samochodowych są korzystniejsze niż w zwykłych komercyjnych bankach.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.