Akcyza na samochody w Polsce

4
(1)

Zakup auta poza granicami naszego kraju bardzo często jest jednym z wyjść, które gwarantuje dobre auto w przystępnej cenie. Jak wiemy kraje z za zachodniej granicy posiadają znacznie lepsze nawierzchnie dróg oraz łagodniejszy klimat dla samej konstrukcji samochodu.

Dzięki temu nawet auta starsze posiadają znacznie lepszy stan techniczny jak i wizualny stąd tak wysokie zainteresowanie tamtejszym rynkiem zbytu. Jednak jak wiemy zakup z poza unii europejskiej wiąże się koniecznością regulowania tzw. cła. Czy pojazdy z UE nie podlegają żadnym dodatkowym opłatom?

Jak wiemy wielką zmorą jest podatek, a dokładniej akcyza na samochody. Bardzo duża wartość, bowiem w pewnych przypadkach prawie 20% wartości naszego pojazdu jest dodatkowo pobierana właśnie przez skarb państwa za przekroczenie granicy naszego kraju i chęć jego zarejestrowania. Tak więc należy pamiętać, że przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu auta musimy uwzględnić jakie są wartości sumaryczne za zakup tego pojazdu. Podstawowym błędem tzw. laików, jest zakup samochodu za względnie przystępną cenę, który nie został tzw. opłacony.

Przez taką czynność musimy pamiętać, że czeka nas bardzo długi i żmudny proceder uiszczania wszelkich opłat związanych z rejestracją samochodu. Czy warto zakupić samochód w momencie gdy chcemy otrzymać atrakcyjne finansowanie? Istnieje szereg instytucji, które pomagają nam na uzyskanie dodatkowych środków, przy odpowiednio wysokim oprocentowaniu. Całe szczęście nie każdy pojazd jest obarczony wysokim podatkiem akcyzowym. Najwięcej zapłacimy za samochody, których pojemność skokowa przekracza 2000cm3, czyli przysłowiowe dwa litry.

Przy takim motorze mamy konieczność uiszczenia ponad 18% podatku akcyzowego. Dla pozostałych samochodów, ów parametr nie przekracza 3 proc. Samochód na raty moze sie wiązać z kacyza na samochody.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.