Zakup auta i kredyt w banku

4
(1)

Od pewnego czasu prowadzą kilka osiedlowych sklepów spożywczych. Żeby być konkurencyjnym dla większych sieci muszę stale trzymać rękę na pulsie, muszę rano rozwieść towar, pojechać po ten towar do hurtowni czy też na giełdę.

Dlatego potrzebne są mi auta dostawcze, a że nie stać mnie na nowe więc staram się o auta dostawcze używane. Najczęściej też auta dostawcze używane kupowałem za kredyty bankowe. Takie kredyty banki mi udzielały, może dlatego ponieważ jestem wypłacalny i mam tak zwane zdolności kredytowe – powiedział jeden z przedsiębiorców.

Stałe kurczenie się rynku pracy sprawiło, że wielu kredytobiorców stało się niewypłacalnych. Trudno w takiej sytuacji dziwić się bankom, że mocno przykręciły kurki z kredytami. W chwili obecnej o jakikolwiek kredyt jest bardzo trudno, nie ma też tanich i przyjaznych kredytów. Są natomiast drogie lub bardzo drogie i niekoniecznie przyjazne. Niestety bez kredytów nie da się żyć, a już z pewnością na nieco wyższym poziomie. Trudno też prowadzić biznes, szczególnie w sferze mikro kiedy każdy grosz się liczy, kiedy przedsiębiorcy szukają jak najtańszych kredytów i na przykład auta dostawcze używane a nie nowe są w najwyższej cenie.

Taka są realia polskiego small biznesu, ale to przedsiębiorcy muszą się z tymi problemami borykać i co gorsza nie mają wsparcia z zewnątrz. Kredyty są nam potrzebne, ponieważ jest kryzys i czasami trzeba się wspomagać kredytami. Za co jak nie za kredyt kupujemy mieszkanie, wyższej klasy sprzęt rtv i AGD, czy też samochody. Polacy najczęściej kupują auta za pieniądze z kredytów. Wiele banków oferuje kredyty samochodowe i dlatego przy tego rodzaju okazji często zadajemy sobie pytanie gdzie można otrzymać najlepsze kredyty samochodowe, jakie bank mają je w swojej ofercie.

Poza tym pamiętajmy, że tak zwane kredyty samochodowe mogą być spożytkowany nie tylko na zakup auta, ale także motocykla, skutera czy nawet łodzi. Nie ulega też wątpliwości, że kredyty bankowe są teraz drogimi produktami, mimo to zabiegamy o nie, bo po prostu nie mamy innego wyjścia. Jest też wiele tego typu ofert, nic więc dziwnego, że mamy problem z wyborem najkorzystniejszej oferty.

Jeżeli decydujemy się na zakup auta oraz kredyt w banku przeglądajmy analizy na tym rynku, ostatnie rankingi, korzystajmy także z kalkulatorów kredytowych za pomocą których możemy w miarę dokładnie koszty kredytu wyliczyć. Najczęściej zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest kupowane auto. Po co banki mają nakazywać kredytobiorcom wyszukiwać jakichś innych zabezpieczeń, skoro najlepszym zabezpieczeniem jest właśnie kupowany przez kredytobiorcę samochód. Pamiętajmy przy tym, że w takich sytuacjach bank nakazuje wykupienie również ubezpieczenia ac, czyli autocasco również za auta dostawcze używane, a więc są to dodatkowe koszty.

Dzięki takim zabezpieczeniom kredyt samochodowy jest zazwyczaj tańszy, ale i bardziej kłopotliwy dla kredytobiorcy, ponieważ przed jego spłatą nie może on auta sprzedać. Poza tym są też tacy, którzy wolą wziąć kredyt gotówkowy niż samochodowy, jest z tym bowiem mniej kłopotów w jego załatwieniu, można go także szybciej uzyskać, ale z kolei kredyt gotówkowy jest droższy.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.