Nie widać zmian

4
(1)

Niestety nie zmienia się sytuacja na rynkach finansowych europy, niestety wprost przeciwnie kryzys nasila się. W znacznym stopniu komplikuje to działalność małym i średnim przedsiębiorstwom.

Szczególnie jeżeli chodzi o kredyty, bowiem banki nadal niezbyt chętnie udzielają kredytów przedsiębiorcom. Czy w takiej sytuacji można dziwić się, że firmy te szukają innych dróg finansowania. Taką alternatywą dla przedsiębiorstw jest leasing.

– To już nie alternatywa, ale zwykła konieczność. Banki nie chcą nam udzielać kredytów więc musimy szukać innych sposobów na poprawienie naszej sytuacji –

I ma rację, ponieważ obecnie firmy leasingowe to profesjonalnie zarządzane i profesjonalnie funkcjonujące przedsiębiorstwa oferujące już nie tylko biurka z komputerami czy auta, ale nawet statki, samoloty, sieci energetyczne, czy też hotele. W takiej sytuacji na przykład leasing samochodu prezentuje się dość skromnie. Nie mniej nawet leasing samochodu jest już zupełnie inny niż kiedyś, a oferta znacznie bogatsza: leasing samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, ciągników, wózków widłowych itd.

– Mnie interesuje akurat leasing samochodów dostawczych, bowiem kredyty samochodowe są dla mnie nieosiągalne. Tymczasem jeszcze do niedawna właśnie kredyty samochodowe rozwiązywały moje problemy. Dlaczego samochodów dostawcze? samochodowy prostej przyczyny ponieważ zajmuję się profesją transportową samochodowy obsługuję sklepy, które zamawiają samochodowy mnie taka usługę –

Skoro nie kredyty samochodowe to oczywiście leasing, samochodowy obecny leasing samochodowy jest najczęściej wielkim przedsięwzięciem biznesowym dla obu stron. Są firmy, które biorą w leasing po jednym aucie, ale też są i takie, które biorą po kilkanaście bardzo drogich aut ciężarowych uznanych marek. Są to naprawdę bardzo poważne przedsięwzięcia finansowe i coraz częściej się zdarzają. Poza tym firmy leasingowe są przygotowane na taki biznes i w zasadzie na każdą okoliczność.

Są też firmy leasingowe specjalizujące się w konkretnej branży, może to na przykład być branża samochodowa, nieruchomości, ruchomości itd. Leasing jest i nie jest konkurencją dla banków. Jest, ponieważ banki mogą stracić część klientów na rzecz firm leasingowych, a nie są ponieważ klienci tych firm nie mogą wziąć w leasing gotówki. Dlatego póki co pieniądze można pożyczyć tylko w bankach lub firmach pożyczkowych. Szkoda, że banki tak bardzo zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów dla firm, ponieważ przedsiębiorcy często nie mając innego wyjścia zamiast zakupu samochodów za kredyt bankowy sięgają po leasing samochodu, albo zamiast budowy hal produkcyjnych posiłkując się kredytami, biorą takie hale w leasing.

Trudno w chwili obecnej przewidywać jak długo jeszcze sytuacja na rynku kredytowym nie będzie sprzyjać przedsiębiorcom. Banki obiecały wprawdzie złagodzenie swoją polityki kredytową w stosunku do firm, ale mija właśnie styczeń 2012 roku, a obiecywanych zmian nie widać.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.