Ważna gwarancja

4
(1)

Mam małą firmę, więc doskonale zdaję sobie sprawę jaka jest sytuacja na rynkach i co taki jak ja przedsiębiorca może zrobić.

Najczęściej trzeba się nieźle nagimnastykować, aby się utrzymać i nie zbankrutować tak jak to uczyniło wiele już firm. Ja już powiedziałem mam małą firmę i najczęściej kupuję czy też wymieniam auta dostawcze. Najczęściej są to auta używane z gwarancją, nie jestem bowiem zwolennikiem kupowania nowych aut, które w moim przypadku są po pierwsze za drogie, a po drugie nowe auta to nowe kłopoty. Dlatego od początku swojej działalności postawiłem na auta używane z gwarancją.

Z gwarancją, ponieważ wtedy mam pewność, że nie kupuję złomu. Na początku starałem się o kredyty są zakup swoich samochodów i takie kredyty dostawałem. Teraz już wiem, że o kredyty jest wyjątkowo trudno, więc albo stawiam na leasing, ale najczęściej kupuję je za gotówkę, bowiem mogę już sobie na to pozwolić, a jak wiadomo auta używane z gwarancją są o wiele tańsze i zapewniają przy tym, że nie zostaniemy wyrolowani przez sprzedających. Moje auta są nie tylko do dyspozycji mojej, ponieważ jak już powiedziałem prowadzę niewielką firmę, ale również je wynajmuję.

Póki co popyt na nie jest więc nie mam kłopotów z ich wykorzystaniem. Największym moim problemem jest drożejące paliwo, ale takie kłopoty mają również inni przedsiębiorcy, którzy prowadzą podobne interesy. Oczywiście wtedy rosną również usługi, bowiem jak wiadomo wzrost cen paliwa i energii niemal natychmiast przekłada się na wzrost produkcji i usług. Kryzys oczywiście jest dla mnie uciążliwy, nie da się uniknąć jego wpływu, ale nie na tyle, żebym miał jakieś szczególne problemy. Dlatego póki co jakoś utrzymuję się na rynku i co chyba ważne nie zwalniam swoich pracowników. Nie mają u mnie też jakichś kokosów, ale mają pracę i nie muszą się martwić czy wystarczy im pieniędzy do kolejnej wypłaty. Wiem, że teraz wielu osobom trudniej się żyje, a najtrudniej tym, którzy stracili pracę, bowiem padły firmy, które ich zatrudniały.

Wiem też i to, że nie wszyscy przedsiębiorcy potrafią sobie poradzić bez kredytów, ponieważ kredyty są im potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. Mnie się udało, ale nie wiem czy będzie tak zawsze.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.