Najdroższe samochody w Polsce

4.5
(2)

Na polskich drogach możemy zobaczyć coraz więcej ekskluzywnych samochodów. Pod tym względem z pewnością doganiamy Zachód. Jakie są jednak najdroższe auta oferowane w naszym kraju? Sprawdzamy.

Eksperci zgodnie twierdzą, że polski rynek nowych samochodów nie należy do najprężniej rozwijających się. Wynika to z popularności, jaką cieszą się używanych aut sprowadzanych z Niemiec oraz innych państw Europy Zachodniej. Mimo dominacji aut używanych oferta dealerów jest bardzo bogata. Jeśli zaś chodzi o drogie auta to prezentuje się nie gorzej niż ta z salonów w Paryżu, Londynu czy Frankfurtu nad Menem.

Mercedes G63 AMG 6×6

Nowy model Mercedesa to prawdziwa gratka wśród drogich aut. Koszt samochodu sięga około 2 milionów złotych. To nie odstraszyło jednak polskich nabywców. W 2014 roku na ten samochód skusiło się 7 klientów. G63 to terenowe auto oferujące nieprzeciętne możliwości jazdy w terenie oraz niebywały komfort. Dodatkowo oferuje ono moc silnika V8 biturbo mającego 544 konie mechaniczne.

Ferrari F12 Berlinetta

Innym przykładem ekskluzywności z najwyższej półki jest Ferrari F12 Berlinetta. Samochód ten posiada 12-cylindrowy silnik, gwarantujący wysokie osiągi. Moc silnika o pojemności 6,3 litra to bagatela 740 koni mechanicznych. Auto kosztuje 1,4 miliona złotych. W ubiegłym roku w Polsce sprzedano 7 sztuk tego samochodu.

Lamborghini Aventador

Aventador to najnowszy model ze stajni Lamborghini. Ten ultralekki pojazd (waży jedynie 1575 kg) wyposażony jest w silnik V12 o pojemności 6,5 litra i mocy rzędu 700 koni mechanicznych. Samochód rozpędza się do 100 km/h w ciągu zaledwie 2,9 sekund. Maksymalna prędkość to 350 km/h. Koszt jednego modelu to prawie 1,7 miliona złotych. W ubiegłym roku w Polsce sprzedano cztery egzemplarze Aventadora.

Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce Phantom to prawdziwa gwiazda wśród drogich samochodów. Jeden egzemplarz kosztuje prawie 1,6 miliona złotych. Samochód wyposażono w silnik V12 o maksymalnej mocy 632 koni mechanicznych. Oferuje on przyspieszenie do setki w ciągu 4,6 sekund. Phantom to kwintesencja luksusu, która oferuje wygodę oraz znakomite osiągi. W Polsce w ubiegłym roku sprzedano 3 egzemplarze tego modelu.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.