Chętnych nie brakuje

4
(1)

Od jakiegoś czasy prowadzę salon samochodowy specjalizujący się w samochodach dostawczych. Mamy w swojej ofercie samochody dostawcze nowe oraz używane niemal wszystkich najlepszych marek. Interes szedł zawsze dobrze, ale w tym roku styczeń wypada blado na tle ubiegłego roku.

Po prostu banki nie są już tak skore do udzielania kredytów samochodowych. Tym bardziej o najlepszy kredyt samochodowy jest teraz trudno.

Jak sięgnąć pamięcią banki zawsze kombinowały, aby tylko wydrzeć od klienta jak najwięcej kasy. A więc dodatkowe opłaty, większe marże i prowizje, ubezpieczenia, itd. Rosną więc koszty kredytów, a banki nabijają sobie swoje kabzę. Ale taka lichwa jak teraz kiedyś była nie do pomyślenie. Owszem zdarzała się, ale jedynie w firmach pożyczkowych. Teraz również w bankach i co najgorsze proceder ten odbywa się w majestacie prawa.

– Niestety od dawna tak się dzieje, tylko sprawa ta niekoniecznie jest nagłaśniana. Jeszcze do niedawna najlepszy kredyt samochodowy był dosłownie na wyciągniecie ręki, a warunki jego otrzymania były jasne i sprecyzowane, chętnych więc na taki kredyt nie brakowało. Teraz też nie brakuje, ale nie wszystkie banki działają już na tak jasnych i sprecyzowanych zasadach. I niestety tych, które nie zawsze grają fair jest zdecydowana większość –

Do niedawna najczęściej zabezpieczeniem kredytu samochodowego były kupowane auta i taki układ klientom raczej odpowiadał. Teraz też można starać się o taki kredyt, tylko czy jest to najlepszy kredyt samochodowy?

Teraz banki mają inne bardziej atrakcyjne oferty i naprawdę warto im się przyjrzeć. Jeśli chodzi o stronę formalną, to na pewno trzeba złożyć wniosek o kredyt samochodowy, poza tym zapewne dużo dokumentów do podpisania, dowód, itp. Jednak zanim złożymy taki wniosek o kredyt samochodowy warto, tak jak w przypadku innych kredytów, popytać, poradzić się. A samochody używane na sprzedaż? To już inna bajka. Gama oferowanych przez banki kredytów samochodowych jest szeroka i bogata i z pewnością każdy coś dla siebie znajdzie. Salony również mają ofertę bogatą poczynając od aut osobowych poprzez auta dostawcze az po ciężarowe. Nawet kredyty samochodowe bez obowiązkowego ubezpieczenia ac są możliwe. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Jeszcze do niedawna temat rzeczywistych kosztów kredytów był przez banki delikatnie omijany.

Najczęściej gdzieś na końcu oferty było coś mikroskopijnym drukiem dopisane, ale i tak nie wszystko. Jeżeli na przykład bank napisał w ulotce reklamowej, że jest to szybki, tani i najlepszy kredyt samochodowy i w dodatku bez żadnych zaświadczeń oraz poręczycieli, to należało przypuszczać, że coś w tym wszystkim jest nie tak. Jeżeli bank napisał w ulotce, że oprocentowanie kredytu wynosi na przykład 10 procent, a później okazało się, że rzeczywiste koszty kredytu wynoszą 40 czy 50 procent, to jest to skandal.

Są jeszcze samochody używane na sprzedaż. Dlatego z dużą ostrożnością podchodźmy do tego typu ofert.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.