Kredyt samochód używany

4.5
(2)

Jeżeli chciałbyś zdecydować się na zakup auta używanego czyli takiego, który pochodzi z rynku wtórnego to musiałbyś dokonać zakupu albo w komisie albo od osoby trzeciej. Jeżeli nie stać Cię na kupno nowego auta a używane również zrujnuje Twój budżet domowy to zawsze możesz skorzystać z kredytu na samochód używany. Gdzie się o niego ubiegać? Gdzie znaleźć najlepsze samochody używane na sprzedaż?

Kredyt na samochód używany jest kredytem, który od wielu lat jest obiektem zainteresowania w bankach. Wielu konsumentów woli rozłożyć sobie zakup sprzętu na kilka lat niżeli od razu wyłożyć kilkanaście tysięcy złotych. Jednak kredyt na samochód używany również może mieć swoje wady. Dowiedz się jakie!

Przede wszystkim warto pamiętać, że kredyt na auto z rynku wtórnego jest o wiele droższe jeżeli chodzi o kredytowanie. Nie ma się co dziwić. Taki sprzęt jest bowiem starszy zdecydowanie bardziej wadliwy od nowego samochodu. Nie ma w tym nic dziwnego, że bank, który bierze auto w zastaw chce większej gwarancji kapitału poprzez wyższe raty kredytu. Każdy bank podchodzi do pewnych parametrów inaczej. Otóż kredytowanie samochodu używanego wiąże się z tym, że nie może on mieć więcej niż określona liczba lat. I każdy bank ma względem tego osobne widełki. Jeżeli bank notorycznie odmawia ci kredytu na pojazd używany to wtedy możesz skorzystać z alternatywnych źródeł finansowania. Należy do nich między innymi kredyt gotówkowy, za pośrednictwem którego możemy sfinansować dowolny zakup i nikt się tym nie interesuje. Innym sposobem jest wzięcie karty kredytowej z dosyć dużym limitem. Są to alternatywne rozwiązania, jednak są one zdecydowanie droższe niż kredyt na auto używane.

Często jest również tak, że o kredyt możemy ubiegać się w komisie a nie tylko w banku. Takiego rozwiązania korzysta wielu kredytobiorców. Jednak tam tez zdolność kredytowa jest analizowana.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.