Kredyty na dostawcze

4
(1)

Jestem przedsiębiorca niedużej, ale nieźle prosperującej firmy. Na swoim staniem mam kilka samochodów dostawczych, ale są już na tyle wysłużone, że postanowiłem je wymienić.

Postawiłem na kredyty samochodowe, ale niestety nie dostałem, ponieważ bank doszukał się w moich zdolnościach kredytowych jakichś niedociągnięć. Zostawiłem kredyty samochodowe i postawiłem na leasing samochodów dostawczych. Wygrałem, ponieważ nie angażując środków własnych stałe się właścicielem trzech zupełnie nowych aut.

Sytuacja na rynku kredytowym, od dawna komplikuje życie małym i średnim przedsiębiorstwom, nic więc dziwnego, że szukają innych dróg finansowania swojej działalności. Takim alternatywnym sposobem jest leasing, a w zasadzie to już nie alternatywa, ale konieczność. Mimo zapowiedzi o złagodzeniu polityki kredytowej dla firm banki nadal dość niechętnie udzielają im kredytów. Nic więc dziwnego, że firmy szukają innych sposobów na poprawienie swojej sytuacji. Środki transportowe są jak wiadomo bardzo ważnym elementem funkcjonowania niemal każdego przedsiębiorstwa. Nie mówiąc już o branży typowo transportowej.

Najczęściej tabor samochodowy uzupełniany był poprzez kredyty samochodowe. Przy wyczerpaniu się możliwości kredytowych firmy sięgnęły po leasing samochodowy. Mimo to kredyty samochodowe nadal są przez banki promowane. Problem tylko w tym, że najczęściej jest to tylko marketing. Tymczasem Powszechny Dom Kredytowy Fiolet przekonuje, że jego oferta kredytu samochodowego dla firm to nie reklama, a rzeczywista propozycja, chociaż informacja na temat szczegółów tej oferty jest mało czytelna.

Wiemy natomiast, że w chwili obecnej jest to jedna z lepszych ofert na rynku kredytowym, tym bardziej, że w bankach o kredyty samochodowe jest o wiele trudniej. W Fiolecie o kredyty samochodowe mogą starć się firmy bez względu na status prawny i markę. Mogą to być zarówno auta osobowe jak i dostawcze. O takie kredyty samochodowe w Fiolecie mogą się też starać spółki prawa handlowego. Istnieje też możliwość zrefinansowania kosztów zakupu pojazdu, a także negocjować można niższe wpłaty własne firm. Ale to nie wszystko ponieważ w Fiolecie istnieje możliwość finansowania pojazdów powyżej 3,5 tony na okres nawet 10 lat, a uproszczona procedurą obowiązuje kredyty nawet do 300 tysięcy złotych takiego kredytu, a zabezpieczeniem może być przewłaszczenie na kredytowanym pojeździe wraz z cesja praw z polisy AC. Jest to zresztą najczęściej stosowane zabezpieczenie również przez banki, ale czy najbardziej korzystne dla kredytobiorców?

Zdania na ten temat są podzielone, ale dla banków jest to najlepsze rozwiązanie. Powszechny Dom Kredytowy Filet oferuje także kredyty samochodowe dla osób indywidualnych, ale informacje na ten temat są równie szczupłe jak dla firm. Generalnie jednak i jedni i drudzy powinni dokładniej rozejrzeć po rynku kredytowym, a z pewnością coś dla siebie znajdą – niekoniecznie w Fiolecie.

.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.