Dostawcze z kratką

4
(1)

Mimo pewnych ograniczeń na rynku kredytowym ofert typu kredyt mieszkaniowy, hipoteczny czy też kredyt samochodowy nie brakuje.

Panuje jednak powszechna opinia, że zazwyczaj są to tylko oferty, bowiem kiedy dochodzi do finalizowania umów oferty mają niewiele wspólnego z rzeczywistymi produktami reklamowymi. Czyli marketing w czystym wydaniu? Niekoniecznie, banki od czasu do czasu muszą się klientom przypominać, zachęcać ich poprzez reklamę, a klienci często na takie chwyty dają się nabierać. Z drugiej jednak strony wielu z nas potrzebuje szybkiej gotówki, ludzie coraz cieniej przędą, rynek pracy się kurczy, nic wiec dziwnego, że rodzinom coraz gorzej zaczyna się powodzić.

Dlatego zastrzyk gotówki każdemu się przyda, a kredyty sprzyjają dotarciu do takich pieniędzy. Niestety banki wycwaniły się i żądają w zamian coraz więcej dokumentów i zabezpieczeń, usług dodatkowych itd. Teraz już nie wystarczy mieć dowód osobisty, zaświadczenie o stałych dochodach, banki teraz dokładnie prześwietlają każdego starającego się o kredyt klienta, ale przede wszystkim dlatego, aby później nie mieć kłopotów. Do tego jednak klienci nie powinni mieć pretensji, takie są bowiem procedury i banki nie zamierzają ich zmieniać.

Wbrew jednak powszechnej opinii o kredyty jest już coraz łatwiej. Na przykład o kredyt samochodowy. To prawda, że kiedyś o kredyt samochodowy było łatwiej, szybciej i przyjemniej, ale i teraz jeżeli spełniamy wszystkie warunki – nie są znowu aż takie ostre – też nie powinniśmy się martwić czy bank nam takiego kredytu udzieli. Dlaczego kredyt samochodowy?

Ponieważ najczęściej nie dysponujemy wystarczającą gotówką, aby moc zakupić wymarzone cztery kółka. Kasę mają banki i z wnioskami o kredyty samochodowe najczęściej zwracamy się do banków.
– To nie jest tak, że jeżeli spełniamy warunki to kredyt samochodowy w banku dostaniemy. Wiem to na własnym przykładzie. Starałem się o dwa auta dostawcze, wydawało mi się, że spełniam warunki bankowe, ale jak się okazuje wydawało mi się . Bank miał inne zdanie. Ale może to i lepiej, bowiem wspomniane auta dostawcze wziąłem w leasing – .

Parabanki, wszelkiego rodzaju instytucje finansowe zajmujące się pożyczkami i kredytami raczej nie wchodzą w takiej sytuacji w rachubę, ponieważ są za drogie, poza tym nie do końca mają jasne przepisy. Kredyty samochodowe pozwalają nam wejść w posiadanie nawet luksusowych aut typu mercedes, porsche czy też audi, najprościej nie tylko zwykłych osobowych czy aut dostawczych. Oczywiście najprościej auta takie zakupić w salonie, ale o wiele taniej jest sprowadzić taką limuzynę z zagranicy jak auto ciężarowe, bowiem w Polsce za auta ciężarowe nie płaci się podatku akcyzowego. Jeżeli więc uda nam się zarejestrować sprowadzony wóz jako ciężarówkę możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na przykład Dziennik Gazeta Prawna napisał ostatnio, że na „ciężarowym” porsche można zarobić nawet 100 tysięcy złotych, a na audi A8 blisko 70 tysięcy złotych. To daje wiele do myślenia.

Trzeba jednak pamiętać, że Urząd Skarbowy ma 5 lat na sprawdzenie zakupionego auta, no i nie jesteśmy przekonani czy banki pójdą na taki układ – chyba, że kredytobiorca bierze gotówkę do ręki. Szkoda, że nie można już zakupić aut dostawczych z tak zwana kratką.

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: 4 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.